Scenariusz wesela

Scenariusz wesela dokładnie z Parą Młodą spisujemy około 3 tygodni przed ślubem. Każda Para według własnych wyobrażeń zaznacza w jaki sposób zespół FUKS ma poprowadzić wesele, tak, żeby to był najpiękniejszy dzień w ich życiu.

Poniżej przedstawiamy przykładowy scenariusz wesela:

Powitanie gości i Pary Młodej tradycyjnym marszem weselnym

Zespół Fuks wita Parę Młodą i gości weselnych tradycyjnym Marszem weselnym, gdzie Pan Młody ze świeżo poślubioną małżonką na rękach przekracza próg sali weselnej, za parą Młodą wchodzą wszyscy przybyli na uroczystość goście.

Powitanie chlebem i solą

chleb i sólPowitanie chlebem i solą najczęściej odbywa się przed salą weselną lub na sali. Dokładny przebieg omawia się z prowadzącym przyjęcie przed weselem. Niektóre restauracje oferują powitanie chlebem i solą przez ich obsługę, kierownika sali lub szefa kuchni. Zgodnie z naszą polska tradycją Państwa Młodych witają rodzice, trzymając przygotowany chleb z solą na pięknie przyozdobionej tacy.

Pierwszy toast za zdrowie Młodej Pary

Pierwszy uroczysty toast razem z gośćmi śpiewamy sto lat Młodej Parze, wznosząc kieliszki wypełnionym szampanem. Jeżeli Państwo Młodzi nie przyjęli życzeń od gości pod kościołem, to również w tym momencie  przyjmują życzenia na sali weselnej.

pierwszy toastOrganizujemy również inne elementy takie jak:

  • rzucanie kieliszkami za siebie na szczęście,
  • sprzątanie zbitego szkła przez Nowożeńców,
  • powitanie przybyłych gości przez gospodarzy uroczystości weselnej.

W imieniu Pary Młodej jak i ich rodziców zapraszamy gości na uroczysty obiad.

Pierwszy taniec

pierwszy taniecPaństwo Młodzi mogą zdecydować się na swoją ulubioną piosenkę, która ma szczególne znaczenie. Otworzenie podkładu muzycznego w pliku MP3 nie stanowi dla nas żadnego problemu. Na życzenie możemy przygotować i wykonać dowolny utwór muzyczny.

CZĘŚĆ OFICJALNA

Po obiedzie najczęściej wznoszone są toasty gustownie dobranym winem, albo mrożoną wódeczką serwowaną na przyjęciu weselnym. Zgodnie z tradycją pierwszy toast wznosi ojciec Pani Młodej witając nowego członka rodziny, podczas drugiego toastu ojciec Pana Młodego wita synową, trzeci toast wznoszą świadkowie, życząc świeżo poślubionym szczęścia.

Prowadzący przyjęcie weselne wszystkim gościom przedstawia najbliższą rodzinę Państwa Młodych,

  • rodziców,
  • rodziców chrzestnych,
  • rodzeństwo,
  • babcie i dziadków,
  • świadków,
  • przyjaciół,
  • delegacje z pracy

Rodzina oraz goście ze strony Pana Młodego mają za zadanie zaśpiewać głośne sto lat rodzinie i gościom Pani Młodej. Kolejne sto lat jest wyśpiewane hucznie przez rodzinę Pani Młodej dla gości i rodziny Pana Młodego.

Oficjalne powitanie nowych członków rodziny, przedstawienie najbliższych, wzajemne wyśpiewane sto lat, to najlepszy wstęp do niezapomnianej integracji obu rodzin i przyjaciół Państwa Młodych.

INTEGRACJA GOŚCI WESELNYCH

Tuż po otwarciu parkietu przez Parę Młodą organizujemy pierwszą zabawę zapoznawczą gości weselnych, przy której goście przedstawiają swoje imiona, wymieniają się serdecznym uściskiem dłoni oraz pogodnym uśmiechem.

POWITANIE TORTU WESELNEGO

tort weselnyTort weselny to coś znacznie więcej, niż tylko deser wieńczący weselny poczęstunek. To bardzo stara tradycja, której nie może zabraknąć na każdym weselu. Tort weselny nie stanowi zwykłego deseru, ale specjalny gwóźdź programu, na który wszyscy goście czekają z utęsknieniem. Większość gości zwraca szczególną uwagę na wykonanie samego tortu jak i rozkoszują się podczas jego degustacji.

 

Atrakcją na torcie może być najwyższej jakości zabawna figurka Nowożeńców. Radosny uśmiech ogarnia całą rodzinę, a wśród przyjaciół nie brakuje odpowiednich komentarzy w tej sytuacji. Pierwszy kawałek wspólnie kroją Państwo Młodzi, podając tort w pierwszej kolejności rodzicom, rodzicom chrzestnym, dziadkom i babciom oraz wszystkim gościom weselnym.

PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW

Podziękowanie za trud wychowania, składają Państwo Młodzi swoim rodzicom (opiekunom). Para Młoda może przygotować przemówienie, skierować słowa wyłącznie do rodziców lub osób które przyczyniły się do ich wychowania. Do grona rodzinnego często Para Młoda zaprasza babcie, dziadków oraz rodziców chrzestnych. Również gest podziękowania skłaniają w ich stronę. Uhonorowaniem takich osobistości jest wręczenie kwiatów, czy upominku w podziękowaniu.

SPECJALNE OKAZJONALNE ŻYCZENIA

Czasem bywa tak, że ktoś z pośród gości w tym dniu obchodzi swoje urodziny, imieniny lub ma kolejną rocznicę ślubu. W odpowiedni sposób składamy tym osobom życzenia, śpiewamy sto lat i dedykujemy wybrany utwór muzyczny. Sympatyczna niespodzianka dla solenizanta czy jubilata jest niezwykłą odskocznią dla wszystkich.

OCZEPINY

oczepinyZespół  Fuks, oczepiny poprowadzi tradycyjne jak również na życzenie zmieniamy wybrane elementy.

W polskiej tradycji przyjęte zostało rzucanie welonem w kółeczku, a obecnie coraz częściej Państwo Młodzi decydują się na rzucanie bukietem ślubnym za siebie. Dotyczy to również rzucanie krawatem, w przypadku Pana Młodego.

?Nowa Para Młoda? powinna dla wszystkich gości zatańczyć, a następnie do welonu nazbierać na wózek dla dziecka Nowożeńcom. Tańce oczepinowe są częścią naszej polskiej tradycji i raczej się tu nic nie zmienia. Na życzenie zespół Fuks może pominąć ten element na oczepinach. Następnie powinni przejść test sprawdzający jak dobrze poznali się przez okres narzeczeństwa. Zabawne pytania, czasem niezgodne odpowiedzi wywołują dużo uśmiechu wśród rodziny. W dalszej części oczepin pozostają nam konkursy oczepinowe specjalnie przygotowane na tą chwilę. Zespół muzyczny Fuks bardzo chętnie poprowadzi dla Was niemal każdy konkurs weselny.

W przypadku oczepin jak i całego wesela wcześniej ustalamy program tworząc pewien scenariusz przyjęcia weselnego.

ZAKOŃCZENIE MATERIAŁU FILMOWEGO

Większość operatorów kamer jak i fotografów swoją pracę kończy tuż po oczepinach. Ważne jest również zakończenie materiału filmowego. Para Młoda powinna jeszcze raz się zaprezentować na parkiecie w dowolnym układzie tanecznym. Również wybiera się odpowiednią piosenkę, której słowa będą towarzyszyły Nowożeńcom na Nowej Drodze Życia.

HUCZNA ZABAWA DO BIAŁEGO RANA

zabawaZespół muzyczny Fuks od powitania Pary Młodej, rodziców, zaproszonych gości na przyjęciu weselnym serwuje najlepsze przeboje, które są odpowiednio dobierane do bawiących się gości na parkiecie. Nie mamy stałego programu repertuaru, dlatego jesteśmy elastyczni. Jak na każdym weselu gramy długie bloki muzyczne, a to sprawia, że goście weselni są wybawieni.

 

NASZE BLOKI MUZYCZNE DOSTOWANE SĄ DO PRZEBIEGU TEJ NIEZWYKŁEJ UROCZYSTOŚCI?.:)